• 07 Nisan 2020

Haberler

ÇOCUKLARA SATRANÇ DERSİ

Cuma 29 Mart 2019



29 MART 2019

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLARA SATRANÇ DERSİ

BURSA – Bursa Kent Konseyi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Branşı, çocukların problem çözme ve diğer yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla ücretsiz satranç kursu başlattı.

Çocukların çok yönlü gelişimine önem veren Bursa Kent Konseyi’nin, Çocuk Meclisi üyelerine yönelik Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Branşı işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlediği satranç kursunun ilk dersi başladı. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Takımı Baş Antrenörü İsmail Çalışkan ile Satranç Antrenörü Sedat Sarman tarafından verilen ve dönem sonuna kadar devam edecek eğitimlerde, çocukların hızlı düşünme ve doğru kararlar verebilme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. 7 – 12 yaş aralığındaki çocukların katıldığı satranç kursu, Perşembe ve Cuma günleri Bursa Kent Konseyi salonlarında düzenlenecek.

Kursların başladığı ilk gün de Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Turunç ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, çocuklara başarılar diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI