• 10 Temmuz 2020

Haberler

ÇEPNİ, “İNSAN İLK ÖĞRETMENİ OLARAK ANNESİNİ TANIR”

Perşembe 24 Kasım 201624 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

ÇEPNİ, “İNSAN İLK ÖĞRETMENİ OLARAK ANNESİNİ TANIR”
-BURSA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TARAFINDAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL PROGRAM DÜZENLENDİ.
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ, KADIN MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN PROGRAMDA AKTİF VE EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi, öğretmenleri unutmadı. Kadın Meclisi’nin düzenlediği programda bir araya gelen öğretmenlerin ‘Öğretmenler Günü’ kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Gönül Dostları Sofrası’nda düzenlenen buluşmaya, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve emekli öğretmen Mehmet Necati Şahin ile öğretmenler katıldı.

Programa katılan öğretmenlere karanfil takdim eden Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, ‘Öğretmenler Günü’nün kendisi için ayrı bir önemi olduğunu ve çalışma hayatına öğretmen olarak başladığını söyledi. Öğretmenliğin gönüllü yapılan kutsal bir meslek olduğunu, öğretmenliğin yeri, zamanı ve sınırı olmadığını anlatan Çepni, “İnsan ilk öğretmeni olarak annesini tanır. Daha sonra ilkokul öğretmeni ise onun hayat çerçevesini çizmesine yardımcı olur. Gelecek nesillerimizin sağlıklı yetişmesi için öğretmenlerimize görev düşüyor. Her türlü saygıyı fazlasıyla hak ediyorlar” dedi. Çepni, emekli ve aktif olarak görev yapan tüm öğretmenlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat dilediğini sözlerine ekledi.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık ise, “Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik, kıldan ince kılıçtan keskindir. İnsanın doğru veya yanlış birey olmasında öğretmenlerin de payı vardır. İyiliğin, sevginin, saygının, doğruluğun, barışın ve tüm güzelliklerin insana yansımasında büyük emekleriniz var. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete gidenlere de dua ediyoruz” dedi.

Programın son bölümde katılan öğretmenlere plaket takdim edilirken öğretmenler ise tek tek söz alarak anılarını paylaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ