• 24 Mayıs 2019

Haberler

BURSAFOTOFEST’E ÖĞRENCİLER HAYRAN KALDI

Çarşamba 03 Ekim 201804 EKİM 2018 

BASIN BÜLTENİ 

BURSAFOTOFEST’E ÖĞRENCİLER HAYRAN KALDI
- BU SENE 8.’Sİ YAPILAN BURSAFOTOFEST KAPSAMINDA AÇILAN FOTOĞRAF SERGİSİ, BAŞTA ÖĞRENCİLER OLMAK ÜZERE HER KESİM TARAFINDAN ZİYARET EDİLİYOR.
- FESTİVALDE SERGİSİ BULUNAN ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANI MURAT AYDIN’DA, MERİNOS AKKM FUAR ALANI’NI GEZEREK BİLGİLER ALDI.

BURSA – Türkiye’nin ilk ve tek fotoğraf festivali olan ve bu sene 8’ncısı yapılan BursaFotoFest kapsamında hazırlanan fotoğraf sergisi, öğrencilerden ve vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’da, Merinos AKKM Fuar Alanı’nı gezerek bilgiler aldı

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle ‘Ritüeller’ temasıyla düzenlenen 8. BursaFotoFest, fotoğraf meraklılarını usta isimlerle buluştururken, aynı zamanda Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanı’nda oluşturulan fotoğraf sergisiyle Bursalılara da görsel şölen yaşatıyor. 12 ülkeden yerli ve yabancı 165 fotoğraf sanatçısının 107 sergisi ve binlerce fotoğraf karesinden oluşan festival alanı, başta öğrenciler olmak üzere her kesimden büyük ilgi görüyor. Her gün farklı farklı eğitim kurumlarının ziyaret ettiği sergi, birbirinden önemli isimlerin değerli çalışmalarını barındırıyor. Merak ettikleri soruları fotoğraf sanatçılarına sorma imkanı bulan öğrenciler, festival anısına kitapçık ve broşürleri imzalatıyor. 

Aynı zamanda BursaFotoFest’te ‘Kutsalın İzinde’ adlı sergisi bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’da, Merinos AKKM Fuar Alanı’nı gezerek Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar ve Festival Küratörü Kamil Fırat’tan bilgiler aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI