• 09 Ağustos 2020

Haberler

BİLDEF ÇEPNİ’Yİ AĞIRLADI

Çarşamba 23 Kasım 201623 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

BİLDEF ÇEPNİ’Yİ AĞIRLADI
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ VE YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ, BURSA İL DERNEKLERİ FEDERASYONU (BİLDEF) TARAFINDAN DÜZENLENEN KAHVALTI PROGRAMINA KONUK OLDU.

BURSA - Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, BİLDEF tarafından organize edilen kahvaltıda federasyona bağlı hemşehri dernekleri başkanları ile bir araya geldi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdür Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar ve yürütme kurulu üyeleri, Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından düzenlenen kahvaltı programına konuk oldu. Tahtakale’de yer alan federasyon binasında düzenlenen kahvaltıda BİLDEF’e bağlı derneklerin başkanları hazır bulundu.

Bursa’nın kültür ve medeniyet kenti ile tarih başkenti olduğunu söyleyen Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, her türlü nimeti barındıran Bursa’nın, Anadolu’nun değişik bölgelerinden göç aldığını ve Edirne’den Bitlis’e kadar her kentten insan yaşadığını ifade etti. Hemşehri derneklerinin kent kültürünü zenginleştirdiğini dile getiren Çepni, “Atalarımız medeniyetimizin temellerini attığı Bursa, farklı coğrafyalardan insanların kültürlerini yaşatmalarına ve dayanışmasına sahne oluyor. Birlik ve beraberlik örneği sergileniyor. Bu güzel oluşuma katkı sağladığı için BİLDEF’e teşekkür ediyorum. Bursa Kent Konseyi bünyesinde Hemşehri Dernekleri Çalışma Grubu var. Bursa konusunda yapılacak her projeye Bursa Kent Konseyi olarak destek vermeye hazırız” dedi.

Bursa İl Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Dursun, 33 il derneğinden oluşan BİLDEF’in Anadolu’nun kardeşliğin, kültürün, birlik ve beraberliğin bir simgesi olduğunu söyledi. BİLDEF Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu anlatan Dursun, “Hiçbir ilde 33 derneği bir arada bulunduran böyle bir federasyon yok. Bizler, medeniyetin değerlerini dünyaya yansıtmak hedefiyle çalışıyoruz. Barış ve kardeşliğin devam etmesi için çabalıyoruz. Bu mekan da birlik ve beraberlik en güzel örneği gözler önüne seriyoruz” dedi. Bursa Kent Konseyi çalışmalarını kendilerine örnek aldıklarını ifade eden Dursun, desteklerinden ötürü Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ