• 18 Ağustos 2019

Haberler

ARKADAŞLARI HİKMET ŞAHİN’İ ANLATTI

Cuma 23 Kasım 2018



23 KASIM 2018

BASIN BÜLTENİ

ARKADAŞLARI HİKMET ŞAHİN’İ ANLATTI

BURSA – Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu tarafından düzenlenen ‘Bursa Vefadır’ programında anılardaki başkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Hikmet Şahin, arkadaşları tarafından anlatıldı.

1994 ile 2004 yılları arasında İnegöl Belediye Başkanlığı yapan 2004 ile 2009 yılları arasında ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan, 3 Kasım 2009’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hikmet Şahin, vefatının 9. yılında Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu tarafından düzenlenen ‘Bursa Vefadır’ programında anıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreter Yardımcısı Sabri Yalın’ın konuşmacı olduğu programa Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, eski çalışma arkadaşları ve dostları katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, sivil toplum ve sosyal faaliyetler sebebiyle gerek İnegöl’de gerekse de Bursa’da uzun yıllar Hikmet Şahin’le beraber çalıştıklarını söyledi. Balkan derneklerine çok büyük faydaları dokunduğunu anlatan Toprak, Hikmet Şahin’i rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreter Yardımcısı Sabri Yalın ise Hikmet Şahin’in öğrencilik ve gençlik yılları ile çalışma hayatı hakkında bilgiler verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI