• 04 Haziran 2020

Haberler

900 KÜÇÜK PİYANİSTLE MÜZİK ZİYAFETİ

Salı 17 Nisan 201817 NİSAN 2018

BASIN BÜLTENİ

900 KÜÇÜK PİYANİSTLE MÜZİK ZİYAFETİ

-BURSA KENT KONSEYİ MÜZİK EĞİTİM ÇALIŞMA GRUBU VE BURSA DÜNYA MÜZİK DERNEĞİ (DMD) İŞBİRLİĞİYLE BU YIL 9. DÜZENLENEN BURSA ULUSAL PİYANO GÜNLERİ’NDE, YÜZLERCE KÜÇÜK PİYANİST YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ.

BURSA –‘9. Bursa Ulusal Piyano Günleri’, 900 çocuk piyanistin katılımıyla Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda düzenlendi.

Türkiye’de en yoğun katılımlı olarak Bursa’da yapılan ‘Ulusal Piyano Günleri’nin dokuzuncusu, piyano eğitimi alan 5-17 yaş arasındaki 900’den fazla minik öğrencinin katılımıyla devam düzenlendi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda 3 gün boyunca süren Ulusal Piyano Günleri’nde, minik piyanistler dünyaca ünlü eserleri seslendirirken, usta sanatçıları da aratmadı. Gruplar halinde sahne alan öğrenciler, performanslarının sonunda teşekkür belgesi ve madalya ile ödüllendirildi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, kent konseyinin kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en aktif kent konseyi olarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi. Bunun arkasında hiç kuşkusuz Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Bursa’nın gönüllü gücünün katkısının çok büyük olduğu ifade eden Çepni, on binlerce gönüllü ile beraber, yılda 2000’nin üzerinde etkinlik yaptıklarını vurguladı. Çepni, “Bugün piyano günlerinde çocuklarımız, Türkiye’nin en prestijli salonlarının başında gelen Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda dünyanın en özel piyanolarından biri olan Stainway&Snos marka piyanoda hünerlerini sergiliyor. Müzik evrenseldir, dünya insanının aslında ortak dilidir. Bizler Bursa Kent Konseyi olarak bir taraftan geleneksel el sanatlarımızı yaşatmaya gayret ediyoruz. Bir yandan ise modern sanatlara, çağdaş müziğe destek veriyoruz. Bursa Ulusal Piyano Günleri’nin düzenlenmesinde emekleri olan Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcimiz Mehmet Akif Seçkin’e, Bursa Dünya Müzik Derneği Başkanı Sezan Kaya’ya ve çalışma grubu üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Dünya Müzik Derneği Başkanı Sezan Kaya ise, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bursa Kent Konseyi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Konuşmalarından ardından performans gösteren çocuklara teşekkür belgesi ve madalya takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI